Czy guz mózgu może zniknąć przy terapii… konopiami indyjskimi?

Submitted by on Kwi 17, 2019

Pozostające w niesławie, uznawane za groźny narkotyk, zakazane w większości krajów. Konopie indyjskie nie mają łatwo, chociaż odkryto ich silne właściwości medyczne.

Dozwolony użytek

W polskim prawie, zresztą jak w wielu państwach świata, istnieje pojęcie dozwolonego użytku. W przypadku ziaren konopi indyjskich obejmuje on zgodę na posiadanie, sprzedaż oraz kupno nasion marihuany, jednak z absolutnym wykluczeniem ich dalszej uprawy. Oznacza to, że nawet posiadając nasiona konopi indyjskich nie można ich uprawiać – także z przeznaczeniem na cele medyczne.

Kontrolowane uprawy

Do tych bowiem stworzono specjalne, licencjonowane i kontrolowane przez szereg instytucji uprawy. Rośliny w nich poddawane są starannej selekcji, a do wytworzenia leczniczych, łagodzących ból olejków z marihuany wykorzystywane są tylko najzdrowsze krzewy, które poddawane są wielokrotnym testom.

Udowodnione działanie konopi

W leczeniu przewlekłego bólu marihuana stosowana jest w Stanach Zjednoczonych od kilkunastu lat. Jednak dopiero w ostatnim czasie odkryto, że w konkretnych warunkach i w konkretnym rodzaju nowotworów mózgowych jest działanie może prowadzić również do ich zlikwidowania i recesji choroby.

Jak to możliwe?

Powód nie jest nadal znany ani lekarzom, ani naukowcom. Najbardziej prawdopodobna teoria mówi o oddziaływaniu substancji zawartych w olejkach podawanych chorym na układ nerwowy i połączenia eliptyczne w mózgu. To właśnie one mają odbudowywać uszkodzone przez mózg komórki i podejmować walkę z zakażonymi tkankami, doprowadzając do ich całkowitego zniszczenia.