Marihuana i aspiryna – co jest bezpieczniejsze dla zdrowia?

Submitted by on Kwi 22, 2019

Medyczna marihuana zyskuje na popularności i jest coraz częściej stosowana jako środek przeciwbólowy. Czy to oznacza, że tradycyjne leki pójdą do lamusa?

Niekonwencjonalne metody

Nie ma wątpliwości co do tego, że stosowanie marihuany chociażby tylko ze względów medycznych, wciąż budzi duże wątpliwości i zastrzeżenia. Zwłaszcza w kontekście podawania jej dzieciom, których młode organizmy nie zawsze sobie z nią radzą. Oczywiście medyczna marihuana to zupełnie coś innego niż klasyczny narkotyk – pozbawiona jest bowiem substancji, która odpowiada za działanie o profilu narkotycznym. Dlatego jest w pełni bezpieczna i zdrowa.

Bardziej od aspiryny

Niejako ciekawostką jest stosunkowo nowe odkrycie naukowe wskazujące, że w przypadku niektórych chorób układu pokarmowego medyczna marihuana ma lepsze i bezpieczniejsze działanie od standardowej aspiryny czy innych leków przeciwbólowych. Wywołuje znacznie mniej skutków ubocznych.

Marihuana na własny użytek

Lecznicze właściwości konopi indyjskich sprawiły, że wzrosło zainteresowanie nimi wśród osób przewlekle chorych. Należy jednak pamiętać, że samodzielna uprawa tych krzaków nawet na własny użytek a nie w celu handlu, jest surowo zabroniona. Za to całkowicie legalnie można kupić nasiona marihuany i trzymać je w domu. Najczęściej kupowane są one w celach kolekcjonerskich przez różnego rodzaju zbieraczy.

Bezpieczny zakup

W tym celu warto jednak korzystać tylko z oferty sprawdzonych sklepów, które działają legalnie. Pozyskiwanie nasion marihuany z nieznanego źródła o wątpliwej reputacji może skończyć się zwykłym oszustem i zakupem nasion, które nie mają nic wspólnego z konopiami indyjskimi.