Naturalne produkty z konopi w codziennej diecie

Submitted by on Mar 19, 2019

Konopie siewne to odmiana, która kiedyś w Polsce była mocno popularna i uprawiana na szeroką skalę. Głównie dzięki takim uprawom ludzie zaczęli dokładnie przyglądać się składnikom odżywczym jakie mogą powstać podczas uprawy i jak mocno zbawienny wpływa mają na nasz organizm oraz jak wplatać je do codziennej diety. Nie groziła żadna kara przez uprawianie je, gdyż konopie siewne nie zawierają w sobie substancji narkotycznych.

OLEJ KONOPNY

Olej konopny jest bogaty w aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe, a także pełnowartościowe białko, dużo łatwiej przyswajalne niż to z roślin strączkowych. Warto go stosować przy niedoborach kwasów Omega 3 i Omega 6. Używa się go zazwyczaj jako dressing do sałatek.

BIAŁKO KONOPNE W PROSZKU

Jest wolne od substancji chemicznych, jest lekkostrawne i może być używane przez cukrzyków. Wytwarzane jest w procesie mielenia na zimno, co pozwala zachować wszystkie najważniejsze właściwości konopii. Jest bardzo dobre dla wegetarian i wegan, jako zastąpienie białka z mięsa w codziennej diecie.

MĄKA KONOPNA

Podobnie jak białko, powstaje ze zmielonych ziaren konopii. Nie zawiera glutenu (jest odpowiednie dla osób z celiakią). Podnosi wydolność organizmu i dostarcza mu niezbędnych witamin oraz składników mineralnych. Polecana głownie sportowcom, a także osobom odchudzającym się. Można ją używać do gotowania i pieczenia, jednak należy pamiętać, że ma inną lepkość od mąk dostępnych na rynku i z początkiem możemy mieć problemy m.in. z wałkowaniem ciasta. Ma orzechowy aromat.

MLEKO KONOPNE

Można je przygotwać z łuskanych ziaren konopii. Jest bardzo dobrym zamiennikiem dla osób z nietolerancją laktozy lub alergią pokarmową. Same ziarna są bardzo bogate w białko, witaminy oraz składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.