Różnica pomiędzy konopią, a marihuaną

Submitted by on Mar 23, 2019

Pierwsza różnica pomiędzy konopią a marihuaną

Najważniejszym faktem, który należy podkreślić jest to iż zarówno konopie jak i marihuana pochodzą od tego samego gatunku rośliny Cannabis Sativa L. Roślinę tą uważa się za jedną z najstarszych uprawianych, udomowionych do zastosowań medycznych i przemysłowych. Konopie przemysłowe, uprawiane pod gołym niebem, posiadają szereg zastosowań i wykorzystywane są w całości, a nie tylko kwiaty. Marihuana czyli konopie indyjskie, zazwyczaj uprawiana w zamkniętych pomieszczeniach by móc w pełni kontrolować jej wzrost i jakość kwiatów, bo to głownie te elementy są wykorzystywane.

Szczegółowe różnice

Jak już wcześniej wspomniano konopie zwane przemysłowymi poprzez swoje zastosowanie, uprawiane są na zewnątrz. Bardzo ważne o czym należy wspomnieć jest to że ten rodzaj praktycznie nie posiada związku THC. Występuje go tutaj bardzo mały odsetek w porównaniu do  konopii indyjskich, co uświadamia nam to iż praktycznie nie ma możliwości by wpłyneły na nasz organizm, lub umysł. Co innego marihuana, w której zawartość środków chemicznych czyli THC i CBD jest duża. Poprzez odpowiednie warunki hodowli możliwe jest uzyskanie wysokiego poziomu tych psychoaktywnych środków, dlatego jak wcześniej wspomniano zazwyczaj uprawia się je w zamkniętych pomieszczeniach by mieć nad nimi kontrolę.

Plusy konopii

Największymi plusami jest ich zastosowanie, produkuje się z nich szereg jadalnych i praktycznych produktów; m.in., są to kosmetyki do skóry, włosów, różnego rodzaju oleje, a obecnie nawet leki, które łagodzą ból.

Minusy marihuany

Najważniejszym jest jej psychoaktywne działanie. Wpływa zarówno na ciało jak i na umysł, zmieniając myślenie i zachowanie.